Як вибрати декоративну фасадну штукатурку

Декоративна штукатурка для фасадів - як вибрати і не помилитись

Сьогодні ми хочемо зупинитися із вами більш детально на властивостях та особливостях декоративних фасадних штукатурок.

До недавнього часу утеплювати стіни не поспішали, адже побутувала думка, якщо стіни товсті, то цього достатньо для того, щоб у оселі було тепло взимку. Проте останнім часом у нас все більше стали схилятися до тієї думки, що для економії енергоресурсів слід звернути увагу на західноєвропейський досвід, де утеплювати фасади осель почали значно раніше, ніж в Україні. Таким чином до нас потрапили інноваційні технології із утеплення фасадів теплоізоляційними плитами та покриття їх захисними декоративними штукатурками.

Фасадні штукатурки є не лише окрасою будинку, вирішальним “штрихом” у його екстер’єрі, свідченням хорошого та вишуканого смаку його господарів. Вони демонструють те, наскільки можна ефективно використати властивості цих матеріалів, і навіть якщо поряд стоятимуть два будинки, побудовані за одним проектом, застосовуючи різні техніки нанесення декоративних фасадних штукатурок, можна зробити їх абсолютно різними. Багата гама кольорів, різноманітність технік нанесення, неповторна фактура - все це надає широкі можливості дизайнерам екстер’єрів.

Які основні завдання фасадної декоративної штукатурки?

Усі розуміють важливість декоративного оформлення фасадів, проте основна мета декоративної фасадної штукатурки - це захист зовнішнього утеплення та конструкцій будинку від механічних пошкоджень, негативного впливу ультрафіолету, вологи. Що немаловажливо, ці покриття є паропроникними та добре переносять коливання температури. За допомогою високоякісних штукатурок можна приховати незначні нерівності поверхні фасаду, а тоновану штукатурку взагалі не потрібно покривати шаром фасадної фарби.

У фасадних штукатурок чудові характеристики: хороша адгезія, еластичність, висока покривність, зручність у нанесенні. А деякі мають навіть таку прекрасну властивість, як самоочищення.

Обираючи штукатурку потрібно враховувати, що деякі види потребують особливої підготовки основи, спеціальних грунтівок. На сьогоднішній день на ринку представлено надзвичайно широкий вибір матеріалу на будь-який смак та гаманець. Виробники намагаються здешевити свою продукцію, розширити асортимент та застосовувати сучасні технології виробництва. Штукатурки бувають у вигляді як сухих сумішей, так і готової пігментованої маси, яка не потребує подальшого фарбування. Ці маси відрізняються за кольором, розміром та видом наповнювача, фактурою.

Полімерцементні декоративні штукатурки - особливості та застосування

Полімерцементні фасадні мінеральні декоративні штукатурки виготовляють на основі цементу. Вони найчастіше бувають у вигляді сухої суміші, проте інколи можуть мати і такі добавки, як мармурова крихта чи блискітки. Основу під цю штукатурку потрібно попередньо  обробити грунтівкою з кварцовим піском. Полімерцементні штукатурки надзвичайно міцні, паропроникні, стійкі до стирання та зовсім негорючі. Незначним їхнім мінусом є мала еластичність, що може призвести до появи мікротріщин. Також після нанесення поверхню потрібно додатково фарбувати, тому що штукатурка білого кольору, а затонувати її неможливо.

Акрилові штукатурки - плюси та мінуси покриття

На основі акрилової смоли виробляють якісні акрилові штукатурки, що доступні у вигляді готової маси. Такі штукатурки мають хорошу адгезію, низьке водопоглинання, високу еластичність і стійкість до деформації основи. Їхнім величезним мінусом є те, що через низьку паропроникність їх не можна застосовувати на фасадах, утеплених мінеральною ватою. Окрім цього вони горючі, що також не можна віднести до плюсів цього виду декоративних покриттів.

Силікатні декоративні штукатурки

На основі рідкого калійного скла виготовляються силікатні декоративні штукатурки. Такі штукатурки надзвичайно паропроникні, гідрофобні, еластичні та антистатичні. Завдяки останньому вони не притягують пилюку і добре миються. Проте працювати із цим матеріалом повинні досвічені майстри, адже він потребує швидкого нанесення. Також застосовувати під них потрібно силіконові грунтівки, а розмаїття кольору у цього матеріалу обмежене.

Властивості силіконових фасадних декоративних штукатурок

Чудові характеристики демонструють силіконові (силоксанові) декоративні фасадні штукатурки, які виробляються на основі силіконової смоли. Вони проявляють такі позитивні властивості як водостійкість, чудова еластичність, відмінна паропроникність, хороша покривна здатність, тривалий термін експлуатації. Вони кольоруються у масі та без проблем наносяться на поверхню. Прекрасна адгезія дозволяє використовувати силіконові декоративні штукатурки на будь-яких основах, які потрібно обов’язково попередньо обробити силіконовою грунтівкою.  Окрім цього, таке покриття прекрасно миється  і навіть самоочищається під дією опадів. Тому воно прекрасно підходить для використання біля центральних доріг та промислових підприємств. Найбільшим і мабуть єдиним недоліком фасадної декоративної штукатурки на силіконовій основі є її висока ціна.

Наповнювачі декоративних штукатурок

Зовнішній вигляд фасадної штукатурки в значній мірі залежить від наповнювача. Від нього залежить і фактурність покриття. Широкого розповсюдження набула штукатурка короїд, наповнювачем якої є дрібні камінці від розміру яких і найбільше залежить зовнішній вигляд фасаду. Камінці можуть мати розмір від 1мм до 4мм, тому фактура поверхні буває виразною, або більш м’якою. Малюнок на поверхні може бути як вертикальний чи горизонтальний, так і круговий або хаотичний. Усе тут залежить від напрямку руху терки, якою затирають штукатурку.

Наповнювачем деяких декоративних штукатурок є дрібні камінці, кварцовий пісок чи мармурова крихта. Вони можуть бути як одного кольору, так і у певній комбінації. Після того як майстер нанесе і розгладить матеріал на поверхні, він твердне і утворюється кольорова мозаїка. Таке покриття використовують на балюстрадах, цоколях та інших декоративних елементах будівель.

У сучасному будівництві для декорування фасаду часто використовують структурні штукатурки, фактуру яких майстер моделює за допомогою спеціальних інструментів. Для нанесення декоративних штукатурок використовують найчастіше терки із заокругленими кутами, шпателі, кельні. Це покриття - справжня знахідка для дизайнерів, адже за допомогою структурного валика, кельми, губки чи скребка майстер створює індивідуальні та неповторні малюнки. Найбільш цікавого та неповторного ефекту можна добитися комбінуючи різні техніки та матеріали. Тоді ваш будинок буде справді неповторним, засвідчуватиме ваш вишуканий смак та підкреслюватиме статус.

Де можна купити фасадну декоративну штукатурку у Львові?

Купити декоративну штукатурку для фасадів та інтер`єру можна в нашому салоні декоративних будівельних матеріалів “Візитдекор” у м. Львові на вул. Богдана Хмельницького, 106 або в нашому інтернет-магазині декоративних штукатурок у Львові. Чекаємо на Вас кожного дня, окрім неділі.